1. B

Mgr. Jana Dvořáková ( učebna 706 )

1. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Čj Tv  
úterýAj Čj Aj Hv 
středaČj Tv Prv Čj
čtvrtekČj Čj Vv  
pátekČj Prv Čj Pč  

V INDIÁNKOVĚ

V INDIÁNKOVĚIndiáni ti se mají,
čtou si, zpívají, počítají.
My budeme jako oni
hbití, bystří, vytrvalí.
Proto spěchej, zakřič:
,, HURÁÁÁ!"
Indiánkov už tě volá.

PF 2018

PF  2018Milí rodiče,
přeji Vám, dětem a celé Vaší rodině krásné, pohodové a láskyplné Vánoce. V nastávajícím roce 2018 přeji plno radostných okamžiků, pevné zdraví a víru, že co chcete, to dokážete. Ať Vás štěstí neopustí! Všechno dobré všem!   Vaše paní učitelka  Jana Dvořáková

INFORMACE PRO RODIČE ZE DNE 18.12.

18.12. – 21.12. vánoční jarmark. Děkuji všem rodinám, které poslaly krásné dárky na  jarmark. Část výtěžku bude darován dětem v dětském domově v Rovečném a část adoptovanému kamarádovi pštrosovi Edovi.

21.12. – vánoční tvoření v Indiánkově. Budeme vyrábět vánoční svícen z jablíčka a přáníčka. Děti si donesou: 2 jablíčka, dortovou svíčku, sušené a kandované ovoce, větvičky, špejle a voňavé koření /hřebíček, badyán, skořice/.

22.12. vánoční besídka v Indiánkově –u stromečku vánoční zpívání, soutěžení, povídání o vánočních zvycích, rozbalování dárečků a ochutnávka cukroví. Děti si donesou: talířek cukroví, hrneček a sáček čaje. Vyučování končí v 11.30 hod.

O vánočních prázdninách trénuj + a – do 6, psaní slabik i jako diktát /str.1,2/ a ve volných chvílích si čti /str.19,20,21 ve slabikáři/, opakuj si báseň  Podivný návštěvník a připrav si svou vlastní báseň na recitační soutěž, která bude v lednu.                                                                                                               Děti, které nebudou cvičit v Tv, musí donést omluvenku od rodičů!  Děkuji. Jana Dvořáková                                                                                                                                                                                                             

SLAVNOST SLABIKÁŘE

Po dlouhé tajemné výpravě s písmeny v Živé abecedě nás 6.12. čekal sváteční den - ODEMYKÁNÍ SLABIKÁŘE. V ranním kruhu jsme v KPP našli dopis od pana Slabikáře. Po přečtení jsme zjistili, že k odemknutí každý potřebuje kouzelné zaříkávadlo a písmenkový klíč, který získá za pět splněných indiánských šípů. Nezaháleli jsme a pustili se do plnění čtenářských úkolů, abychom dostali  šípy. Byl to den plný práce, zábavy, snažení, úspěchu a zdaru. Všem dětem se podařilo získat písmenkový klíč a otevřít slabikář. Pan Slabikář z nás měl určitě velkou radost. My jsme slíbili, že budeme denně trénovat čtení, abychom se co nejdříve naučili celou abecedu a mohli si přečíst svou první knížku. S chutí se dáme do čtení!!!

ČERTI V PEKLE, TI SE RADUJOU ...

5. prosince přišly děti převlečeny za malé čertíky. Během dopoledne si užívaly čertovské učení se zajímavými pekelnými úkoly. První hodinu za nimi přišel Mikuláš s čerty a anděly. Pochválil je, že jsou šikovní, snaživí, aktivní a odměnil je sladkostmi. Po velké přestávce si čertíci z 1.B proběhli trasu Mikulášského běhu za povzbuzování svých ,, kámošů" - větších čertů. Nejrychleji doběhli: Evička Klímová, Olík Stoček a Verunka Pospíchalová. Blahopřejeme! Čertí škola - jednou do roka - je príma!

PLAVÁNÍ

22.11.2017 byla poslední hodina plaveckého výcviku. Děti chodily do bazénu rády, zdokonalily se v plavání a splývání, ocenily laskavý a kamarádský přístup naší paní plavčice Romany Polívkové. Touto cestou jí moc děkujeme. A za co? Z našich plavců se nikdo nebojí vody! Teď se budeme těšit na tělocvik na ledě, který nás čeká v novém roce 2018. Kdo z dětí nemá brusle, může napsat JežíškoviMrkající!

ZLATÝ SLAVÍK

ZLATÝ SLAVÍK21.11. se uskutečnilo školní kolo ,,Zlatý slavík". Z naší třídy byli vybráni Terezka Kalábová, Zdenda Zikuška, Davídek Chmelina a Maty Mařata jako náhradník. Zdenda vyhrál 2.místo! Blahopřejeme!

" ŠKOLA NANEČISTO"

9.9. 2017 Vás zvu na třídní schůzku "ŠKOLA NANEČISTO" - zkušební posezení rodičů a dětí ve školních lavicích. Společný začátek v 15.00 hod. Program:
- uvítání
- ukázka žáků, jak se správně učit číst, psát a počítat
- informační pokyny pro rodiče / děti půjdou do ŠD/
- krátká společná výtvarná aktivitka pro Vás a děti - pro další vzájemné poznávání a upevňování dobrých vztahů
- rozloučení
 Těším se na účast Vás a Vašich dětí.   Jana Dvořáková

ČAS JABLÍČKOVÝCH VŮNÍ /17.10.-25.10./

ČAS JABLÍČKOVÝCH VŮNÍ /17.10.-25.10./Koulelo se, koulelo
červené jablíčko ...Každý den nás v ranním kruhu čekal zakrytý košík plný jablíček a od něj se pak odvíjely další činnosti. Jablíčka se na konci týdne stávají odměnou v podobě lahodného kompotu, který si samy uvařily ve školní kuchyňce (Pč). V Čj jsme se učili říkadla. Učili jsme se písmenka J, j, řešili hádanky a skládali rozstříhané tvary ovoce. V matemetice jsme porovnávali, odhadovali počty jablíček, znázorňovali malované slovní úlohy. V prvouce jsme poznávali ovoce a zeleninu - soutěžili jsme, hráli hru Kompot. Ve výtvarné výchově si každý žák namaloval svou rodinu v "jablíčkovém království". A u čeho se děti nasmály a vydováděly? U mazurky "Měla babka" - fotogalerie.

INDIÁNSKÝ POTLACH

INDIÁNSKÝ POTLACH

Dne 6.10. 2017 se uskutečnilo ve třídě 1.B harmonizační odpoledne pro děti a rodiče za účasti tř. učitelky Jany Dvořákové a vychovatelky Aleny Kulhánkové pod názvem „Indiánský potlach.“ Tento den byl ukončením indiánského týdne a odpoledne bylo plné pohody, dobré nálady a úsměvů.

Setkání začalo indiánským tancem a písničkou u totemu. Rodiče s malými indiány a indiánkami se rozdělili do dvou indiánských kmenů  - Růžová pírka a Bílí panteři. Poté jsme se pustili do soutěžení – vyzkoušeli jsme si, jak co nejrychleji nasednout na koníčky, prověřili jsme naše znalosti z přírody, zachraňovali jsme unesenou Nšo-či atd.

Poté nás čekala tvořivá část, kdy si každý indián vyrobil lapač snů.Během tvoření  některé maminky upekly indiánský štrúdl, na kterém jsme si v závěru pochutnali.

Odpoledne nám uteklo v příjemné atmosféře. Akce se všem líbila, o čemž svědčí následující fotografie ve fotogalerii „Indiánský potlach.“

Děkujeme rodičům za účast, spolupráci a dodání materiálu, který jsme při akci potřebovali. Protože nám zbyla jablíčka a koření, uděláme si s dětmi v říjnu ještě  „Jablíčkový týden.“

 

Za děti z 1.B tř. učitelka Jana Dvořáková A Alena Kulhánková

POHÁDKOVÝ TÝDEN

V týdnu od 18.9. do 22.9. v rámci integrované výuky / Čj, Lv, Prv, Vv/ proběhne  v prvních třídách ,, Pohádkový týden" plný pohádkového vyprávění, hádanek, písniček a dramatizace. Vyvrcholením bude páteční den, kdy si každé dítě donese nějakou věc nebo doplněk svého oblečení, který ho bude charakterizovat, z které pohádky přichází / např. rozsypané perly - Zlatovláska, miska soli - Sůl nad zlato/.     Děkuji.          Jana Dvořáková

PLAVECKÝ VÝCVIK

20. září začíná plavecký výcvik a končí 22. listopadu. Bude každou středu od 10.15 - do 11.00 hod. Děti si budou nosit pouze Živou abecedu, písanku, penál a svačinku. Po dobu plavání nebude Tv v tělocvičně.
Vybavení žáků: plavky, koupací čepice / označená lih. fixou jménem dítěte/, 2x ručníky.
Doporučuji, aby děti byly na cestu teple oblečeny / čepice, šálu a rukavice/!!!
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy