2. C

Mgr. Eva Velecká ( učebna 712 )

2. C1. 2. 3.4.5.
pondělíČj TvPrv  
úterýAj Čj Pč Čj
středaČj Čj Vv  
čtvrtekČj Tv Prv Čj
pátekČj Čj Hv  

Co nás čeká?

Zápis z rodičovské schůzky:

  • Od února začneme chodit bruslit – připravit brusle/nabroušené/

  • Každé úterý ráno sběr pomerančové a citronové kůry

  • Fond 2. pololetí – 200,- Kč

  • Žáci si budou nosit domů učebnici Čj a prvouky

  • Dohlédnout na přípravu na Tv – nošení cvičebního úboru

Program leden druhá polovina:

Úterý 30. 1. -  muzikofiletika – hra na bubny – 70,- Kč

Středa 31. 1. – pololetní vysvědčení

Pátek 2. 2. – pololetní prázdniny – děti jsou doma

 

 

Sběr surovin - termíny


 I v letošním roce probíhá na škole sběr surovin.
  - celoročně - víčka
  - celoročně - baterie a malé elektrospotřebiče
  - podzim (přelom října a listopadu) - sběr papíru - 30. 10. - 10. 11. - každé ráno před vyučováním - šatny
  - podzim - sběr kaštanů a žaludů - každé pondělí před vyučováním - šatny
  - celoročně - sběr sušeného pečiva - nesmí být plesnivé
  - prosinec - květen - sběr pomerančové a citronové kůry

Všem, kteří se do sběru zapojí děkuji. Nejlepší sběrači budou opět odměněni.

PRAVIDLA ČTENÍ

- čti každý den minimálně 10 minut
- čti nahlas dospělé osobě
- převyprávěj povídání, které jsi přečetl
- nech podepsat kartu čtenáře

Pravidelné čtení ti udělá radost a pomůže při dalším učení.ÚžasnýŽáci mají možnost navštěvovat školní knihovnu a půjčovat si zde knihy zdarma. Půjčuje se každou středu  od 1245 do 1330 hodin.

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníV adventním čase jsme se rozhodli pomoci dětem z dětských domovů a vyrobit společně několik výrobků na školní jarmark. S dětmi jsme napekly v pracovních činnostech perníčky, které nám paní Černá pomohla nazdobit. Paní Mesteková přinesla věci na vánoční aranžmá, společně jsme ještě vyrobili kapříky z pediku a papírové stromečky. Výrobky se moc povedly a všem děkuji za pomoc. Přeji krásné Vánoce a bohatého Ježíška.

Poslední plavání - vysvědčení

Čertí škola a Mikulášský běh

Čertí škola a Mikulášský běhPodle tradice i k nám přišel 5. prosince Mikuláš s čerty a anděly. Hodné děti dostaly něco sladkého a ty zlobivé.....
S čerty jsme se proběhli při Mikulášském běhu. Nejrychlejší byli - Jenda, Daneček a Kristýnka.

Vánoce ve světě

Vánoce ve světěV pátek 1. prosince jsme zahájili adventní čas návštěvou knihovny, kde jsme se seznámili s vánočními zvyky u nás i ve světě.

Zlatý slavík

Zlatý slavíkV úterý 21. 11. se uskutečnilo školní kolo "Zlatého slavíka". Naši třídu reprezentovali: Štěpánek Flilip, Kornelka Sočka a Zlatinka Shalamanova. Štěpánek se umístil na krásném 3. místě. Gratulujeme!

Budou z nás truhláři

Pětiboj

PětibojVe středu 1. listopadu proběhlo v sokolovně okresní kolo v pětiboji. Děti soutěžily v hodu medicimbálem, ve slalomu, proběhly překážkovou dráhu, minutu dělaly lehy sedy a shazovaly kuželky. Naši třídu reprezentovali - Davídek Smejkal a Andrejka Hromátková. Andrejka se umístila na krásném 7. místě a Davídek vystoupal na stupně vítězů - skončil 3. Moc gratulujeme!

Knihovna - O čarodějích a kouzlech

Jablíčko se dokoulelo

Jablíčko se dokouleloV týdnu ZDRAVÍ jsme si povídali o ovoci a zelenině, o důležitosti vitamínů, vody, vlákniny. V kuchyňce jsme si vyrobili jablečný nepečený dort - moc se nám povedl. Celým týdnem nás provázela televizní pohádka: "Jablíčko se dokoulelo".

Netradiční čtyřboj

Netradiční čtyřbojVe středu 18. 10. se na naší škole konalo oresní kolo v netradičním čtyřboji. Z naší třídy se první velké soutěže zúčastnili 3 žáci - Honzík Hulák, Andrejka Hromátková a Zlatinka Shalamanova. Zatím se neumístili na předních místech, ale přesto gratulujeme!

Pohádky do kapsy - 1. divadlo

Pohádková Abeceda

Pohádková AbecedaV pondělí 16. 10. jsme se rozloučili v knihovně s ABECEDOU. Všechny děti už abecedu umí a hezky s ní pracují.

72 hodin

Plaveme jak kapříci

Začátek roku

Začátek rokuZahájili jsme nový školní rok hned několika akcemi. opět jsme se vydali do arboreta, atria a pomohli kytičkám připravit se na zimu, byli jsme se společně podivat na ukázku Breakdance a s městskými policisty jsme besedovali o bezpečné cestě do školy.

Důležité

 

Vážení rodiče,

v  zájmu bezpečnosti a zdraví našich žáků a Vašich dětí Vás žádáme, abyste nezajížděli auty až před školu. Vysaďte své děti u zdravotní školy nebo na spodním parkovišti vedle domů. Vjíždíte také do zákazu vjezdu a tím porušujete předpisy. Naším společným zájmem je především ochrana zdraví a bezpečnost žáků. Děkujeme za pochopení.

                                                                                        Vedení školy

Olympijský víceboj

Vážení rodiče,

oznamuji Vám, že tento školní rok se naše třída zapojuje do Olympijského víceboje, jehož cílem je zvýšit u dětí zájem o sport a získat informace sám o sobě s porovnáním s vrstevníky ČR. Na základě dosažených výkonů v každé disciplíně bude každému žákovi doporučena vhodná sportovní aktivita. Plní se 8 disciplín, zapisují se časy a Vám pak přijdou systémem vyhodnocené údaje a dětem Olympijský diplom /potřebuji od Vás emaily rodičů/. Bonusem by pro naši školu bylo vylosování a získání 10 000 Kč na nákup sportovních pomůcek. Uvidíme, zda se nám podaří splnit disciplíny do jara a budeme zařazeni také do slosování o trénink s českým olympionikem.

Proto NÁM DRŽTE PALCEJ                                        Sportu zdar.

 

Více info na www.sazkaolympijskyviceboj.cz

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy