3. B

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 817 )

3. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Tv Prv Čj 
úterýAj Čj Vv Vv 
středaČj Aj Prv Pč 
čtvrtekČj Prv Čj Tv 
pátekČj Aj Čj Hv 

Začínáme bruslit – ve čtvrtek 14.2., v úterý 19.2. a  v čtvrtek 28.2. od  1000 do 1100 hod se uskuteční výcvik na ledě – všichni budou mít s sebou – brusle, pevné rukavice, helmu (může být i cyklistická), sportovní oblečení, pití – vše bude uloženo v pevném batůžku. Pokud může někdo pomoci s odvozem batůžků nebo se zavazováním bruslí, budu velmi ráda, prosím dejte mi vědět, děkuji, Z. Štikarová

Výcvik bude probíhat pod vedením hokejových trenérů. Každý žák zaplatí 50 Kč.

Výcvik probíhá v rámci TV. V tělocvičně TV nebude.

Po dobu bruslení bude upraven rozvrh:

Čtvrtek 14.2. a 28.2.  M, ČJ, TV, TV, PRV

Úterý 19.2.: AJ, M,TV, TV, ČJ

Školní kolo v recitaci

V úterý 12.2. se konalo školní kolo v recitaci žáků 1.stupně. Naši třídu reprezentovali Ondra, Petr a Jirka, kteří zvítězili v třídním kole. Nejlépe se dařilo Ondrovi, který s básničkou J. Žáčka Kloboukovy trampoty obsadil ve školním kolo krásné 3. místo. Blahopřejeme!

Konzultační hodiny pro žáky

Každé úterý bude probíhat konzultační hodina pro žáky, kteří budou mít v učivu nejasnosti, či byli dlouhodobě nemocní. Konzultace bude od 12.45 do 13.30 hod.

Pracovní činnosti -" Náramek přátelství"

Jak se učíme

V hodinách prvouky si povídáme o domově, naší obci, srovnávali jsme výhody a nevýhody vesnice a města. A v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme ve skupinkách naše město vytvořili ze stavebnice Roto. Moc se nám povedlo.

„Táhneme za jeden provaz!“

V pátek 12.10 se naše třída zapojila do plnění preventivního programu „ Táhneme za jeden provaz!“

Přesvědčili jsme se, jak je důležité dodržovat určená pravidla, vzájemně si pomáhat, všímat si těch, kteří jsou osamělí a potřebují naši pomoc. S tímto programem jsme byli spokojeni a i lektoři nás za spolupráci moc chválili.

 

„Košík plný zdraví“

Na naší škole probíhal od 15.10. do 19.10. „Týden zdravé výživy“. Také naše třída se do tohoto projektu zapojila. Hovořili jsme o zdravém životním stylu, na co kromě zdravé výživy bychom neměli zapomínat.

Na závěr tohoto týdne jsme připravovali ve skupinkách ve školní cvičné kuchyni ovocné a zeleninové saláty, na kterých si děti pochutnaly.

 

 

 

Halloween /ˌhæləʊˈiːn/ je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Do naší třídy dnes přišli spolužáci z 5.třídy a s tímto svátkem nás seznámili.

Pracovní činnosti

Ve středu 14.11. a 21.11. jsme pracovali ve školní dílně. Byli jsme moc šikovní a vyrobili jsme pěkný věšáček.

 

Zlatý slavík

Ve středu 21.11. se ve škole konalo školní kolo soutěže „ Zlatý slavík“. Z naší třídy postoupili z třídního kola Nikolka, Šárka a Lexa. A Lexovi se dařilo i ve školním kole a obsadil 2.místo.

Hudební pořad „ Pro radost“

V pondělí 26.11. se nám moc líbil pořad pana Vojkůvky „Po radost“. Bylo to pásmo vánočních písniček a koled, které jsme si s chutí zazpívali i zahráli.

Ukončení plaveckého výcviku

Ve čtvrtek 22.11. jsme měli závěrečnou lekci plavání. Celkem desetkrát jsme se pod vedením plavčic učili plavat a hlavně se nebát vody. Dostali jsme „mokré vysvědčení“. Všichni slíbili, že do bazénu určitě s rodiči budou chodit co nejčastěji.

„ Čertí škola“ ve  3. B

Ve středu 5. 12. se děti  učily v  „Čertí škole“.

  Seznámily se s vánočními lidovými zvyky a obyčeji. Ve skupinkách plnili spoustu úkolů, které se všem pěkně podařily. Do třídy k nám přišel i Mikuláš s čerty a andílky, věděli o nás úplně všechno a my jsme jim zazpívali písničku, kterou doprovodili Šárka a Ondra na flétnu.

Společně jsme prožili pěkný den.

 

Vánoční pečení

V úterý 18.12. pekli žáci naší třídy ve školní kuchyňce muffiny. Opravdu se nám moc povedly.

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy