3. B

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 817 )

3. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Tv Prv Čj 
úterýAj Čj Vv Vv 
středaČj Aj Prv Pč 
čtvrtekČj Prv Čj Tv 
pátekČj Aj Čj Hv 

Konzultační hodiny pro žáky

Každé úterý bude probíhat konzultační hodina pro žáky, kteří budou mít v učivu nejasnosti, či byli dlouhodobě nemocní. Konzultace bude od 12.45 do 13.30 hod.

Jak se učíme

V hodinách prvouky si povídáme o domově, naší obci, srovnávali jsme výhody a nevýhody vesnice a města. A v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme ve skupinkách naše město vytvořili ze stavebnice Roto. Moc se nám povedlo.

„Táhneme za jeden provaz!“

V pátek 12.10 se naše třída zapojila do plnění preventivního programu „ Táhneme za jeden provaz!“

Přesvědčili jsme se, jak je důležité dodržovat určená pravidla, vzájemně si pomáhat, všímat si těch, kteří jsou osamělí a potřebují naši pomoc. S tímto programem jsme byli spokojeni a i lektoři nás za spolupráci moc chválili.

 

„Košík plný zdraví“

Na naší škole probíhal od 15.10. do 19.10. „Týden zdravé výživy“. Také naše třída se do tohoto projektu zapojila. Hovořili jsme o zdravém životním stylu, na co kromě zdravé výživy bychom neměli zapomínat.

Na závěr tohoto týdne jsme připravovali ve skupinkách ve školní cvičné kuchyni ovocné a zeleninové saláty, na kterých si děti pochutnaly.

 

 

 

Halloween /ˌhæləʊˈiːn/ je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Do naší třídy dnes přišli spolužáci z 5.třídy a s tímto svátkem nás seznámili.

Pracovní činnosti

Ve středu 14.11. a 21.11. jsme pracovali ve školní dílně. Byli jsme moc šikovní a vyrobili jsme pěkný věšáček.

 

Zlatý slavík

Ve středu 21.11. se ve škole konalo školní kolo soutěže „ Zlatý slavík“. Z naší třídy postoupili z třídního kola Nikolka, Šárka a Lexa. A Lexovi se dařilo i ve školním kole a obsadil 2.místo.

Hudební pořad „ Pro radost“

V pondělí 26.11. se nám moc líbil pořad pana Vojkůvky „Po radost“. Bylo to pásmo vánočních písniček a koled, které jsme si s chutí zazpívali i zahráli.

Ukončení plaveckého výcviku

Ve čtvrtek 22.11. jsme měli závěrečnou lekci plavání. Celkem desetkrát jsme se pod vedením plavčic učili plavat a hlavně se nebát vody. Dostali jsme „mokré vysvědčení“. Všichni slíbili, že do bazénu určitě s rodiči budou chodit co nejčastěji.

„ Čertí škola“ ve  3. B

Ve středu 5. 12. se děti  učily v  „Čertí škole“.

  Seznámily se s vánočními lidovými zvyky a obyčeji. Ve skupinkách plnili spoustu úkolů, které se všem pěkně podařily. Do třídy k nám přišel i Mikuláš s čerty a andílky, věděli o nás úplně všechno a my jsme jim zazpívali písničku, kterou doprovodili Šárka a Ondra na flétnu.

Společně jsme prožili pěkný den.

 

Vánoční pečení

V úterý 18.12. pekli žáci naší třídy ve školní kuchyňce muffiny. Opravdu se nám moc povedly.

Nástěnka

Schůzka rodičů žáků 9.tříd

Schůzka rodičů žáků 9.tříd k přijímacímu řízení se koná ve čtvrtek 17.1.2019 na č.505 (modré patro)

Sběr pomerančové a citrónové kůry

Přijímací řízení na střední školy

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy