4. A

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 815 )

4. A1. 2. 3.4.5.
pondělíčjaj vl tv 
úterýčj ajpř pč 
středa mčj vl čj hv 
čtvrtekčjčj aj tv 
pátekčj  přinf vv vv 

Referát a čtenářský deník

Milí rodiče,
jedna skupina dětí si připraví referát a čtenářský deník již na tento pátek 21. 2. S dětmi jsme na tom domluveni:)

Co nás čeká další týden?

Co nás čeká další týden?Milí rodiče,
v úterý 18. 2. čeká děti pětiminutovka v Přírodovědě na téma Člověk a ve středu 19. 2. velká písemka z Vlastivědy zaměřená na učivo celého pololetí, neboť se již od příštího týdne ponoříme do našich dějin (je nutný začít nosit červenou učebnici). Ve čtvrtek 20. 2. zkoušíme píseň Išla Marina.
Děti si připravují refératy o přečtených knihách a zapisují si je do čtenářských deníků, vše budeme kontrolovat za 14 dní.
8. 2. se uskuteční vystoupení Horácké muziky, na které vybíráme 50 Kč.
Pěkný týden, ZR:)

Začátek února

Začátek únoraMilí rodiče,
děti si přinesou čisté ručníky a nové podepsané sešity do geometrie. Také do středy odevzdají 65 Kč na besedu s organizací Ornita s tématem Zahradní ptactvo, která se uskuteční ve čtvrtek 6. 2.
V pátek proběhnou pro vybrané šplhouny závody ve šplhu a to od 12.45 do 13.30 h.
Je nutné  každý den konrolovat info sešity se zápisem domácích úkolů a následně také ty vypracované DÚ (zejména opravy v ČJ 1 a v ČJ 2), které bývají často odbyté a navíc nepodepsané!
Tento týden budu se sedmáky na lyžařském kurzu, nicméně se ve škole objevím každé ráno i odpoledne, kdyby bylo cokoliv ke konzultaci.
Hezké dny:) ZR

Třetí lednový týden

Třetí lednový týdenMilí rodiče,
v nadcházejícím týdnu se uzavírá pololetní klasifikace žáků a tím se otevírají nové možnosti do druhého pololetí:)
V pondělí děti přinesou vyplněný pracovní list do VL a také budou dobře připraveni na INF, kterou máme místo TV. V MA nás čeká samostatná práce zaměřená na slovní úlohy. Na středu je naplánovaná pětiminutovka z VL (od zemědělství,...). Na čtvrtek bude děti čekat malé opakování v HV (not. osnova, housl. klíč, stupnice C dur). A v pátek před bruslením proběhne užší kolo recitační soutěže pro vybrané žáky z naší třídy.
Další týden bychom si napsali vstupní písemky do druhého pololetí a to z ČJ (v úterý) a MA (ve středu).
Příjemný týden, ZR:)

Leden

LedenMilí rodiče,
děkuji všem za trpělivost při konzultacích:)
V druhém lednovém týdnu začínáme s bruslením (každý pátek od 17. 1. do 21. 2.), proto je změna rozvrhu!!! 
PO místo TV je INF, ve ČT místo TV je HV.
V pondělí 13. 1. budou mít děti doplněný zápis ve vlastivědě.
V pátek 17. 1. děti přednesou celé třídě báseň, některé z nich budou vybrány do školního kola.
V pondělí 20. 1. se odevzdává vypracovaný prac. list do vlastivědy (děti na něm pracují 14 dní).
Hezký týden, ZR:)

Sběr pomerančové kůry

Sběr pomerančové kůryUsušená pomerančová kůra se odevzdává každou středu před vyučováním.

Třetí prosincový týden

Třetí prosincový týdenMilí rodiče,
máme před sebou poslední školní týden v roce 2019:)
V pondělí děti čeká písemka z vlastivědy (povrch a vodstvo ČR). Tento termín si samy vybraly (prý by to po Vánocích zapomněly:).
Ve středu jdeme na výstavu Když stromeček zazáří do Regionálního muzea - vstupné je 5 Kč.
V pátek si zazpíváme, posedíme a rozdáme si dárečky u stromečku ve třídě. Proběhne i ochutnávka cukrovíčka, které si děti přinesou:) Končíme v 11.40 h.
S dětmi se setkám v pondělí 6. ledna a s Vámi, rodiči, se uvidím 9. ledna při individuálních konzultacích. Ty budou probíhat od 15 h do 17 h.

Všem Vám přeji krásné Vánoce plné pohody a radosti,
do roku 2020 zdraví a spoustu energie:) ZR

Úspěchy v miniházené:)

Úspěchy v miniházené:)V pátek 13. 12. se uskutečnil na naší škole turnaj v miniházené. Naši reprezentanti (čtvrťáci a páťáci) byli moc šikovní. Předvedli spoustu úžasných herních kombinací, které jim dopomohly k 2. místům a 3. místu. Na to, že to hrajeme dva a půl měsíce, jsou skvělí:)
Děkujeme:)

Druhý prosincový týden

Druhý prosincový týden

Milí rodiče,
máme před sebou 14 dní před vánočními prázdninami, na které se všichni moc těšíme:)
V tomto týdnu nás hned v úterý čeká preventivní program s názvem Vandal je barbar, ve středu pětiminutovka ve vlastivědě na téma Vodstvo. POZOR! Změna - ve čtvrtek bude přírodověda a napíšeme si pětiminutovku na téma Rostliny v lese, neboť v pátek nás čeká turnaj v miniházené, tentokrát na naší škole a já tam půjdu s celým naším týmem, Ti, co nebudou sportovat, se budou učit v jiné třídě a přijdou nám určitě i fandit:)
V pondělí 16. 12. bude děti čekat opakovací písemka ve vlastivědě: pohoří, nížiny, vodstvo (je nutné se na ni dobře připravit).
Hezký týden, ZR:)

První prosincový týden

První prosincový týdenMilí rodiče,
je před námi první prosincový týden, v němž je důležité úterý, kdy děti píší písemku z přírodovědy na téma Živočichové. Ve středu budeme zpívat píseň V lese, jo v lese, je třeba na ni mrknout. No a ve čtvrtek nás navštíví po velké přestávce Mikuláš se svojí družinou:) 
Hezký týden, ZR:)

Konec listopadu

Konec listopaduMilí rodiče,
v nadcházejícím týdnu nás čekají další referáty (povídání) o přečtených knihách, odevzdávání čtenářských deníků se zápisy, divadelní představení a nějaká písemná opakování (vlastivěda, informatika, diktát, geometrie...)
Děti si mají přinést vypláchnuté krabice od džusu s uzávěrem (či mléka s uzávěrem), nepotřebnou pletenou prstovou rukavici, knoflíky a jehlu s nití. Do vánoc z těchto pomůcek budeme tvořit. Je tedy se na co těšit:) ZR

Čtyřboj

ČtyřbojDěti z naší třídy (medailisté z okresního kola) byly o víkendu reprezentovat školu v krajském kole čtyřboje. Soutěžily v těchto disciplínách: hod medicimbálem, šplh, člunkový běh, skok z místa. Stella a Honza vybojovali zlatou medaili a Sophia medaili stříbrnou. Děkujeme vám. Je to paráda:)

Sběr papíru

Sběr papíruVe čtvrtek 21. 11. od 6.30 do 14 h proběhne sběr papíru. Papír noste prosím pevně svázaný s popiskem: Jméno a příjmení, třída, počet kilogramů. Větší množství jako 100 kg a více vozte přímo na sběrný dvůr, kde prosím nahlaste ty stejné údaje + navíc zapište datum.
Děkujeme:)

Třetí listopadový týden

Třetí listopadový týdenMilí rodiče,
tento týden nás ve středu 20. 11. čeká Den bez mobilu v rámci projektu Hrdá škola, do kterého jsme se letos zapojili. Pro děti naší třídy to nebude nijak výjimečný den, neboť mobily během dne ve škole nepoužívají:)
Ve středu také proběhne pro nejlepší tři zpěváky naší třídy školní kolo pěvecké soutěže Slavík. Držme jim palce:)
Tento a příští týden děti odevzdají čtenářské deníky se zápisem o přečtené knize, kterou četly doma. Zápisy napíší samy, pouze mrkněte, zda to není příliš krátké (nejméně 8 vět o obsahu či vybrané kapitole). Také si o knize připraví povídání (ústní referát).
V pátek 22. 11. budeme psát pětiminutovku na Živočichy (je nutné mrknout do sešitu a učebnice).
Příjemný týden, ZR:)

Druhý listopadový týden

Druhý listopadový týdenMilí rodiče,
příští týden bude ve znamení čtvrtletních písemek.
V pondělí 11. 11. děti čeká písemka z vlastivědy (pročíst sešit), v úterý 12. 11. písemka z matematiky včetně geometrie, ve středu 13. 11. z českého jazyka (diktát a stavba slova).
Ve středu 13. 11. proběhne v rámci hudební výchovy školní kolo pěvecké soutěže Slavík, děti jednotlivě zazpívají píseň Míša.
V pátek 15. 11. půjdou vybrané děti na turnaj v miniházené, který zabere celé dopoledne (učivo si dodělají).
V sobotu 16. 11. bude 5 dětí z naší třídy reprezentovat školu v krajském kole čtyřboje.
Přeji dětem hodně štěstí, ZR:)

Začátek listopadu

Začátek listopaduMilí rodiče,
v pondělí 4. 11. budeme kontrolovat domácí úkol z vlastivědy, který byl zadán téměř před 2 týdny a tím shrneme dosavadní učivo. Čtvrtletní písemnou práci z vlastivědy budeme psát v pondělí 11. 11.
Na středu 6. 11. si děti přinesou čtenářské deníky se zápisem o přečtené knize Prázdniny teprve začínají (v žádném případě se tam neobjeví text ze zadní strany obalu!).
No a my se uvidíme ve čtvrtek 7. 11. v 15.30 h na třídních schůzkách zaměřených na prospěch a chování žáků a na plánované akce školy a třídy.
Těším se, ZR:)

Den laskavosti

Den laskavosti

Buď laskavcem, tak zní podtéma Dne laskavosti. Jedná se o projevení podpory a laskavosti nejvěrnějším přátelům člověka, kterým jistě pes je. Ve dnech od 6. do 13. listopadu budeme vybírat granule, deky, hračky pro čtyřnohé kamarády. Vše poputuje do psího žďárského útulku. Pokud můžete, zapojte se:)

Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny

Milí rodiče,
v dalším týdnu se s dětmi uvidím pouze dva dny, neboť si v pondělí připomeneme Vznik samostatného československého státu a po něm následují dva dny podzimních prázdnin.
Děti mají pouze za úkol opravit chyby v Početníku a Vy jej máte podepsat.
Avšak mají zadaná dlouhodobá cvičení a to ve vlastivědě (na 4.11.) a ve čtení (na 6.11.). Věřím, že si děti dobře rozvrhnou činnosti a vše bude v daném termínu splněno. Času je totiž dost.
Vás prosím, abyste na vše dohlédli a vše řádně podepsali (úkol bude vždy napsán krasopisně, ne tak, jak mi někteří začali nosit!!!).
V pátek 1. 11. nás čeká písemka z přírodovědy na téma Rostliny a malé opakování v informatice formou testu (výběr odpovědi).
S Vámi se uvidím ve čtvrtek 7. listopadu v 15.30 h na třídních schůzkách. Věřím, že přijdete:)
Těším se, ZR:)

Zdravá výživa

Zdravá výživa

Máme za sebou projekt Zdravé výživy, ve které jsme se seznámili s pyramidou Zdravé výživy. Víme, kolikrát denně jíst jakou potravinu, jak veliká by měla být porce a jakým potravinám bychom se měli vyhnout. Také jsme si připravili zdravou svačinku - mrkvovou pomazánku a mrkvový salát. Nechyběla ani mrkvová roláda:)

Čtvrtý říjnový týden

Čtvrtý říjnový týdenMilí rodiče,
v tomto týdnu nás čeká projekt Zdravé výživy, ve kterém se zaměříme na zeleninu, konkrétně na mrkev. Děti si přichystají zajímavé (snadné) recepty na zpracování této zeleniny, připravíme si zdravou svačinku a dozvíme se více o správné výživě.

Hezký týden, ZR:)

Třetí říjnový týden

Třetí říjnový týdenMilí rodiče,
v tomto týdnu od 14. do 18. října proběhne mnoho akcí.
V pondělí 14. 10. si půjdeme vyzkoušet dopravní situace na dopravní hřiště (odchod v 8h od školy). Děti přijdou ve sportovním oblečení a obuvi. S sebou musí mít cyklistickou přilbu, plášťenku, svačinu a pití, penál a to vše v batohu.
V úterý 15. 10. půjdeme v rámci projektu 72 hodin zvelebit prostředí okolí školy (čeká nás sběr a třídění odpadků), proto si děti přinesou pracovní rukavice.
Ve středu 16. 10. nás čeká první divadelní představení - Elektrický Emil, což vyžaduje společenské oblečení!!! Také budou mít děti výjimečně hodinu angličtiny, je tedy nutné si ji přihodit do aktovky.
Po obědě se pro vybrané sportovce uskuteční čtyřboj. Soutěžící poměří své síly v člunkovém běhu, hodu medicimbálem, šplhu a skoku snožmo z místa. Držíme palce:)
V pátek 18. 10. se trochu více zaměříme na stromy v rámci Dne stromů.
Hezký týden, ZR:)

Sběry

SběryJiž nyní mohou děti nosit nasbírané kaštany a žaludy.
Také stále probíhá sběr baterií a drobných elektro spotřebičů.
A jako každý podzim se v říjnu (listopadu) uskuteční sběr starého papíru.
Sběrači budou odměněni:)

Druhý říjnový týden

Druhý říjnový týdenMilí rodiče,
v týdnu od 7. do 11. 10. toho bude opravdu mnoho.
V pondělí se ve vlastivědě ukáže, kdo si zopakoval kraje a krajská města:)
V úterý budeme psát písemku zaměřenou na opakování učiva ze 3. ročníku s tématem Význam slov (viz uč.).
Ve středu se představíme jako zpěváci, na což se všichni moc těšíme. Je k tomu potřeba mít (přijít) kostým, připravit si povídání o sobě (coby zpěvákovi) a umět najít a pustit na počítači píseň daného interpreta.
Ve čtvrtek si napíšeme opakování učiva 3. ročníku z matematiky, kde se objeví zaokrouhlování, +,- pamětné i písemné, velká i malá násobilka, dělení se zbytkem, sl. úlohy, rýsování přímek a úseček.
A v pátek se budeme těšit na víkend a na další týden, ve kterém nás čeká dopravní hřiště a divadelní představení. Ale to až za týden:)
Je se na co těšit, ZR:)

Začátek října

Začátek říjnaMilí rodiče a milé děti,
s podzimem přichází i zbarvování listí a opadávání stromů. Tak jako každý rok využijeme darů přírody na naše tvoření, proto prosím sbírejte zajímavě zbarvené lístky a lisujte je mezi novinami. Ať jste připraveni, až budou ve škole potřeba:)
Hezký týden, ZR.

Konec září

Konec záříMilí rodiče,
tento týden byl obsahově zaměřen na dopravní výchovu. Seznámili jsme se s povinnou výbavou kola, navštívili jsme obchod s jízdními koly s praktickými ukázkami. Rozstřídili jsme si dopravní značky do skupin, orientovali se v jízdním řádě MHD, řešili jsme slovní úlohy, které si děti samy vymyslely. V pracovních činnostech si děti ve cvičné kuchyni vyrobily dopravní svačinky (zeleninové, ovocné, sladké či slané), na kterých si velmi pochutnaly. Týden byl zakončen soutěžním testem:)

Konzultace pro žáčky

Každou středu od 12.45 do 13.30 mohou děti přijít na doučování, kde si společně objasníme pro ně dosud neobjasněné:)

Míčové hry ve škole

Míčové hry ve školeTento týden (od 16. do 20. 9.) byl ve znamení sportu - miniházené a basketbalu, kde si děti vyzkoušely cvičení s míči a lehce se seznámily s pravidly hry. Děti byly natolik nadšené z miniházené, že bychom ji a i jiné míčové hry mohli hrávat v novém kroužku Házená a míčové hry, který povedu já a p. uč. Kadlec. Zájemci již dostali přihlášky.

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy