4. B

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 817 )

4. B1. 2. 3.4.5.
pondělí mčj vl aj tv 
úterýaj př čj pč 
středačj čj vv vv 
čtvrtekčj aj vl tv 
pátekčj  infpř čj hv 
Upozornění
Od 15.1. budeme každou středu před vyučováním vybírat sušenou pomerančovou a citronovou kůru. Kůru mohou děti odevzdávat v přízemí u šaten 1. stupně. Akce bude trvat do 27.5.2020.
Bruslení dětí 4.B
Naše třída bude v rámce TV chodit na zimní stadion, kde pod vedením zkušených trenérů děti absolvují výcvik v bruslení. Bruslit budeme v pátek 17.1.,24.1.,7.2., 14.2., 21.2. vždy od 10,15 h. Po dobu výcviku nebudeme mít TV v tělocvičně a bude upravený rozvrh: pondělí 5.h ČJ, čtvrtek 5.h HV, v pátek Inf, ČJ, TV, TV(bruslení), PŘ. 
Prosím rodiče o pomoc s odvozem výstroje.

Předvánoční setkání v naší třídě

Ve čtvrtek 12.12. se setkali rodiče a žáci naší třídy na předvánočním tvoření. Rodiče byli ochotni se zapojit do této akce již na třídní schůzce. Paní Laštovičková nás naučila vyrábět svíčky ze včelího vosku, paní Klímová zaujala naše děti vypalováním do dřeva, Anička Plevová nám přiblížila techniku quilling. S velkým nadšením jsme se pustili s panem Králíkem do výroby keramiky na hrnčířském kruhu. Uvařili jsme si čaj, pochutnávali na dobrotách od maminek. Setkání se nám moc líbilo. A určitě se naše výrobky budou líbit na vánočním jarmarku.

Konzultace pro děti

Každý čtvrtek od 7,00h do 7,45h budou v naší třídě konzultace pro děti, které potřebují docvičit probrané učivo.

Dopravní výchova, projekt

V pátek 27.září jsme se pustili do projektu, který byl zaměřen na dopravní výchovu. Již od začátku školního roku jsme pečlivě opakovali  jak se máme správně chovat jako účastníci silničního provozu. Co musím vědět jako chodec, poznávání dopravních značek a co musím znát jako správný cyklista. Projekt jsme zakončili testem, který prověřil naše znalosti.

Vážení rodiče,
velmi děkujeme všem, kteří jste se společně se žáky zapojili do sbírky pomoci pejskům ve žďárském útulku. Z naší třídy se zapojilo celkem 14 dětí! Děkujeme.
"Zlatý slavík"
Ve středu 20.listopadu se konala pěvecká soutěž " Zlatý slavík" pro žáky 1.stupně naší školy.Naši třídu reprezentovali 3 žáci, kteří postoupili z třídního kola - Martička, Petr a Lexa. A jak se jim dařilo? Výborně! Martička se umístila na 1. místě a Petr na 3. místě v kategorii 4. ročníků. Moc blahopřejeme.
Upozornění pro rodiče
1. Stále platí, že rodiče nevstupují do budovy školy. Na své dítě čekejte, prosím, před budovou školy. Také ráno nedoprovázejte dítě do šatny, rozlučte se před budovou.
2. Sbíráme pečivo, popř. zbylé kaštany, elektrospotřebiče. Po vánocích budeme sbírat také sušenou pomerančovou a citronovou kůru.
3. Do Vv a Pč připravujte, prosím, skořápky z ořechů, pistácií.
4. Na 20.11. je vyhlášen Den bez mobilů.
5. Od 16. do 18.12. se ve vestibulu školy bude konat vánoční jarmark, výtěžek půjde na dárky pro onkologicky nemocné děti.
6. Ve čtvrtek 21.11. se koná sběr starého papíru. Pokud můžete, papír zvažte, svázaný označte jménem. Pokud máte k odevzdání větší množství papíru, odevzdávejte, prosím, přímo ve sběrném dvoře, nahlaste jméno, školu a lísteček mi pošlete.

Ukázky míčových her

Třetí školní týden jsme hodně sportovali. V úterý 18.9. a ve středu 19.9. za námi přišli trenéři házené a basketbalu a tak jsme si vyzkoušeli různá cvičení s míči. Také jsme se seznámili se základními pravidly těchto míčových her.

Pracovní činnost v naší třídě

V úterý 1.října jsme v rámci pracovních činností vyráběli netradiční dopravní prostředek ze sladkostí, které máme rádi.  A že se nám opravdu dařilo! Jeden tým naši snahu odměnil vlastnoručně vyrobeným dortem. Moc jsme si všichni pochutnali, ale příště se pustíme do zdravější výživy – ovoce a zeleniny.

Výtvarná výchova 22.11. -Čerti

72 hodin - úklid okolí školy

 

 

Prohlídka Moučkova domu

Ve středu 9.10. navštívila naše třída expozici v Moučkově domě. Vyzkoušeli jsme si, jak se dříve mlelo obilí, jak byli lidé na pranýři, oblékli se do dobového oblečení a prohlédli si starý obchod, co se prodávalo dříve a dnes se již neprodává. Výstava se nám moc líbila.

Dopravní hřiště – Budu cyklista

V úterý 15.10. jsme se vypravili na dopravní hřiště. Nejprve jsme si důkladně zopakovali dopravní značky, řešili jsme společně dopravní situace na křižovatkách, připomenuli si, co všechno patří do povinné výbavy kola. V této první časti se nám opravdu dařilo. Ale po svačině to bylo mnohem horší. Paní učitelka Plocková nás provedla jako chodce po dopravním hřišti. Ale pak jsme dostali kola! Několik žáků naší třídy vůbec na kole jezdit neumělo a zbytek jen velice málo. Musíme opravdu s rodiči začít trénovat, protože v červnu bychom měli dokázat, že jsme se zlepšili, že umíme ukázat změnu směru jízdy, vyřešit dopravní situace, které na nás na hřišti čekají. Jen ti nejlepší dostanou „Průkaz cyklisty“.

22.10. Pracovní vyučování

Týden zdravé výživy

Týden zdravé výživy 

Od  21.10. do 25.10. jsme si celý týden  povídali o zdravé výživě. Do přehledných tabulek jsme si zapisovali  co jsme měli ke svačině a jak jsme dodržovali pitný režim. V pátek jsme naše pozorování zhodnotili. Zjistili jsme, že jsme jedli více ovoce a zeleniny, omezili sladkosti a pili méně slazených nápojů. Součástí našeho pozorování bylo také sledování  jak děti  obědvají  ve školní jídelně, zda umíme šetřit či plýtváme potravinami. Hovořili jsme o významu vody v přírodě, pro člověka a živé organismy.

Na závěr tohoto týdne jsme si připravili ve školní kuchyňce zdravou svačinku plnou vitamínů.

 

Nástěnka

Konzultace

Ve čtvrtek 9. ledna se konají konzultace pro rodiče od 15.00 do 17.00 hodin

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy