1. B

Mgr. Ivana Ptáčková ( učebna 714 )

1. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Čj Tv  
úterýČj Prv Čj Pč 
středaČj Tv Čj  
čtvrtekAj/ Čj Aj/ Hv 
pátekČj Prv Čj Vv  

ORGANIZACE ZÁVĚRU ŠKOLNÍHO ROKU

Pondělí  24.6. - Olympijský den - sportovní aktivity na hřišti školy  - sportovní oblečení a obutí, pití, svačina, batůžek   - konec výuky v 11.40

Úterý  25.6. - Třídnické práce - konec výuky v 11.40

Středa  26.6. - Třídnické práce - konec výuky v 11.40

Čtvrtek  27.6. - Hurá z lavic do přírody  - celodenní vycházka do přírody  - sportovní oblečení a obutí, pití, svačina, pláštěnka, kšiltovka  - konec výuky v 11.40

Pátek  28.6. - Rozdávání vysvědčení - konec výuky v 8.45

Vydávání obědů – 10.00

 

ŠKOLNÍ VÝLET

ŠKOLNÍ VÝLET

Dobrý den, ve čtvrtek 13.6. půjdeme a zpátky pojedeme vlakem na školní výlet. Děti ráno přijdou do školy tak, jak jsou zvyklé, ze školy  vyrazíme v 8.00 a vrátíme se zpět asi ve 12.35 - 13.00.

S sebou: pláštěnku, kšiltovku, sportovní oblečení a obutí, jídlo a pití na celé dopoledne (oběd děti dostanou ve škole),  a malý finanční obnos  (asi 50 Kč).

DEN ZEMĚ

DEN ZEMĚ

V úterý 23.4.2019 se uskutečnil celoškolní projekt – Den Země.Děti se seznámily se životem čápa bílého, rosničky zelené a zopakovaly si jarní byliny, které kvetou v tomto období. Celý projekt se dětem určitě moc líbil.

MASOPUST

MASOPUSTV pátek 1.3. si děti ze druhých tříd připravily masopustní rej plný písniček, povídání a tancování. Všichni navštívili také naši třídu a my jsme mohli obdivovat krásné masky, které si děti na masopust společně připravily. Moc se nám jejich návštěva líbila.

VESELÉ ZOUBKY

VESELÉ ZOUBKY

V pátek 1.3.2019 v rámci preventivního programu „Veselé zoubky“ žáky z 1. tříd navštívila zubní lékařka, paní Prouzová. S dětmi si povídala nejen o mléčných zoubcích, ale i o správné ústní hygieně. Ukázala dětem, jak si mají čistit zoubky, zkontrolovala zubní kartáčky, probrala s dětmi zdravé a nezdravé potraviny a vysvětlila důležitost pravidelných preventivních prohlídek u zubních lékařů.  
Děti s paní doktorkou velice hezky spolupracovaly a prokázaly, že jim téma zdravých zoubků není cizí.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

RECITAČNÍ SOUTĚŽV úterý 12.února se sešli nejlepší recitátoři 1. stupně na soutěži v recitaci. Z naší třídy se soutěže zúčastnil Vojtík, Adámek a Nelinka. Všichni svoji báseň přednesli velice krásně. Moc děkujeme za pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci třídy.

NAŠE PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

ZÁVODY VE ŠPLHU

ZÁVODY VE ŠPLHUV pátek 25.ledna se uskutečnily závody ve šplhu. Naši třídu reprezentoval Matýsek, který v kategorii chlapců 1.tříd vyhrál a Nelinka s Andrejkou. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci třídy. Matýskovi přejeme hodně štěstí v okrskovém kole, které se uskuteční 26.2.

LYŽAŘSKÉ ZÁVODY

LYŽAŘSKÉ ZÁVODYVe středu 16.ledna připravili učitelé pro děti z prvního stupně lyžařské závody. Z naší třídy bojovalo o co nejlepší umístění 6 lyžařů: Matýsek, Julinka, Magdička, Eliška, Natálka a Adámek. Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci, vítězům gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

SLAVNOST SLABIKÁŘE

SLAVNOST SLABIKÁŘEVe středu 12. prosince jsme všichni, po splnění čtenářských úkolů, získali tři barevné klíče, které nám otevřely cestu k naší první společné knize, ke ,,Slabikáři". Těšíme se na nová vyprávění, zajímavé úkoly a další písmenka.

MY SE ČERTŮ NEBOJÍME

MY SE ČERTŮ NEBOJÍMEVe středu 5.prosince nás navštívil Mikuláš se svojí čertovskou družinou. Některé děti se sice trošinku bály, ale nakonec se všichni radovali z bohaté nadílky. Velkou radost nám udělala pera, která jsme také dostali. Snad se nám s nimi bude krásně psát.

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ - VÝSTAVA A KUCHYŇKA

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ - VÝSTAVA A KUCHYŇKA

V úterý 23.10. jsme  navštívili  výstavu ve školní jídelně, která nás zavedla do kuchyní našich babiček a prababiček. Seznámili jsme se se spoustou zajímavých předmětů, které při  vaření naši předci používali. Potom jsme šli do školní kuchyňky, abychom si  na svačinku  připravili ovocný salát. Práce  nás bavila, salát se podařil a také moc chutnal. Děkujeme všem maminkám za pomoc při přípravě surovin.

SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ 1.B

V pátek 12. října jsme se sešli s rodiči a dětmi ve škole, abychom prožili společné podzimní odpoledne. Čekalo na nás sportování, počítání písmenek, stavění komínu z krychlí, cvičení s padákem, hledání sluníček, hádanky, vaření leča a další úkoly. Příjemné a slunečné odpoledne nám rychle uteklo a děti bavilo. Všem rodičům, kteří se svými dětmi do školy přišli, moc děkujeme za spolupráci.
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy