logotyp

1. B

Mgr. Lucie Slavíčková ( učebna. 710 )

1. B1. 2. 3.4.5. 
pondělíčjmčjtv  
úterýmčjprvčjhv  
středačjmtvčj  
čtvrtekajmčjajpč  
pátekčjprvčjvv  

Máme se dobře

Obrázků: 1-5 z celkem: 92    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Velikonoce

Obrázků: 1-5 z celkem: 14    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Naše domácí příprava

Obrázků: 1-5 z celkem: 54    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Čarodějnický rej

Obrázků: 1-5 z celkem: 6    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Domácí úkoly

Domácí úkoly

16. 3.

Milé děti, milí rodiče, 

z nařízení vlády jsou uzavřeny všechny školy v republice, proto od dnešního dne bude probíhat domácí výuka přes webové stránky naší třídy, kdy budu průběžně zadávat učivo z hlavních předmětů (ČJ, M). Všechny potřebné sešity mají děti u sebe.

Prosím o průběžné vypracovávání zadaných úkolů a především apeluji na to, aby děti denně četly!!!  Děkuji.

Domácí výuka 1. 6. - 5. 6.

2. 6.
Krásné úterní ránko, lupínci :-))
Jak jste si užili včerejší den? Že nádherně? To ráda slyším a věřím, že k té pohodě přispělo i včerejší hravé učení. Dneska se už ale musíme pustit do práce, tak jak jsme zvyklí. Tak vyskočte z postýlek, převlečte se, umyjte, nadlábněte a jdeme na to :-).


M -
str. 66/ 1 - 9 a nezapomeňte písmenko J zapsat do vláčku

Písanka - str. 6 - dnes se naučíte nové písmenko velké "R" - začátek má stejný jako velké "P", na konci přidáte nožičku, tak to určitě zvládnete

Sl -
str. 95/ 1 - 5 - ve čtení budete procvičovat opět čtení slabik bě, pě, vě

Prv - str. 68 / 1, 2 - dokončení opakování o zvířatech
     
 - str. 69/ 1 - před námi je poslední kapitolka týkající se lidského těla - první úkol bude, abyste se na sobě nebo na někom z rodiny naučili poznávat jednotlivé části lidského těla a obličeje - jsem si jistá, že toho už spoustu umíte, tak to pro vás nebude vůbec těžké :-)
Kdo by měl chuť, může k procvičení využít i tento odkaz - nepovinné 
https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/clovek/stavba-tela/cviceni.htm


1. 6.                                              

Tohle přání letí, 
pro všechny děti.
Dneska svůj den máte,
tak ať si užíváte!

Ahoj, milé děti :-))
Zdravím vás po víkendu a vítám vás v měsíci červnu. Dnes je 1. června a v kalendáři najdete, že se tento den jmenuje Mezinárodní den dětí. To znamená, že mají svátek děti na celém světě. Vypadá to, že počasí vám také dneska bude přát, tak si tento den krásně užijte a zase mi můžete poslat nějaké fotečky z tohoto dne. A jaký dárek pro vás mám já? Dneska se budeme učit trochu jinou, zábavnou formou, tak snad se vám to bude líbít :-)

Čj - čtení s porozuměním - na tomto odkazu najdete pracovní list - kdo má možnost, prosím vytiskněte si stránku 2, 3 a dejte dětem k vypracování. Kdo ne, ať si děti přečtou krátký text na počítači a otázky pak vypracují ústně.
http://www.zssloup.net/EU_sablony/ctenarska_informacni_gramot_1_stupen/vm_cesky_jazyk/VY_12_INOVACE_001_cteni_1.pdf

Zde si procvičíte slova se slabikami bě, pě, vě, se kterými jste se seznámily v pátek. Je zde i slabika mě, kterou neznáte, tak s tou vám jistě rádi poradí rodiče a nebo slova s touto slabikou vynecháte.
https://zsbcupice.cz/hot-potatoes/cteni-1-rocnik/be-pe-ve-me/be-pe-ve-me1.htm

M -
na tomto odkazu si procvičíte sčítání a odčítání do 20
https://zsbcupice.cz/hot-potatoes/matematika/1.rocnik-m/scitani-odcitani-do20/do-dvaceti1.htm

Na těchto stránkách je spoustu krásných a zajímavých úkolů z českého jazyka, matematiky, ale i prvouky. Záleží na tobě, kolik cvičení si navíc uděláš. A nemusí to být jen dneska :-).

Domácí výuka 25. 5. - 29. 5.

29. 5.
Dobré ránko, kamarádi moji :-))
A zase tu máme pátek a další "pracovní" týden je za námi. Nevím, jak vám, ale mně to utíká jak voda. S některými dětmi jsme se včera viděli na videosetkání a bylo to úplně super, až občas na tu techniku, a byly jste moc moc šikovní. Tak věřím, že příští týden se nás sejde ještě více. Užijte si víkend, snad nebude moc deštivý a v pondělí ahoj :-)


Písanka -
str. 5

Sl - str. 94/ 1 - 5 - aby toho nebylo málo, dneska si zavedeme novou skupinu slabik a to BĚ, PĚ, VĚ - když budete pozorně poslouchat, určitě si všimnete, že při mluvení tam slyšíte písmenko "j". Ale když se na ty slabiky podíváte, žádné "j" tam není. Abyste vše zase správně pochopili, podívejte se na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=DYZMZz5Oa74 (pouze v rozmezí 2.13 - 3.40 min). Pak teprve pracujte ve slabikáři podle úkolů (opět nezapoměňte v básničce označit slabiky třemi různými barvami).

Prv -
66/ 2 - hádanky

Informace pro rodiče

14. 4.
Krásné povelikonoční ráno i Vám, milí rodiče,
doufám, že i vy jste si odpočinuli od veškerého shonu a během těch několika volných a slunečných dní jste načerpali nové síly a energii. Protože se děti nemohou vidět, bylo vysloveno přání, popovídat si nějakým způsobem s ostatními dětmi a se mnou. 
Jedna z možností je WhatsApp, tak kdo by měl možnost a zájem, pošlete mi svoje číslo a pak se domluvíme dál. Pokud by měl někdo nějaký jiný nápad, samozřejmě budu ráda, když se s ním podělíte :-).
Děkuji L. Slavíčková6. 4.
Dobré ráno a dobrý den i Vám, milí rodiče,
děkuji vám všem, kteří se mnou komunikujete. Moc vám děkuji za fotky, které mi posíláte a že díky vám mohu svoje žáčky vidět aspoň takto. Na fotkách je vidět, že děti jsou spokojené a kolika různým činnostem se díky vám věnují. A za to bych vám chtěla moc poděkovat, že i přes tuto nelehkou situaci se jim tolik věnujete a zaměstnáváte je :-).
L. Slavíčková

30. 3. 
Milí rodiče,
i Vám přeji hezký začátek nového a určitě dalšího náročného týdne. Doufám, že se Vám všem daří dobře a že i vy tuto situaci neberete jako trest, ale jako možnost poznat nové věci. Věřte, že vím, co asi prožíváte, nejsem jen učitelka vašich dětí, ale také máma dvou dětí. Až nám to situace dovolí, třeba se společně sejdeme, popovídáme si a sdělíme si navzájem, jak jsme celou situaci prožívali a zvládali. Samozřejmě pořád platí, že pokud budete něco potřebovat, mít nějaké dotazy, napište, zavolejte. 
K otázce kontroly sešitů...fyzicky mi sešity nosit nebo někde předávat nemůžete, ale pokud má někdo zájem a možnost je naskenovat, ofotit a poslat na mail, určitě můžete. Ráda se podívám, jak děti pracují. 
S přáním pevného zdraví a mysli
L. Slavíčková

25. 3.
Dodatečně přeji všechno nejlepší k narozeninám Simonce Přikrylové.


Milé děti a milí rodiče,

máme za sebou první týden domácího učení. Vím, že s tím asi máte plné ruce práce. A to nejen vy, děti, ale i vy rodičové, navíc pokud sami chodíte do práce. Nechci Vás ani Vaše děti zahltit prací, ale na druhou stranu je nám všem jasné, že děti něco dělat musí. Proto bych Vás chtěla požádat o zpětnou vazbu, jak děti úkoly zvládají, zda je práce mnoho, málo nebo akorát. Online nejsem, ale několikrát denně kontroluji svůj školní mail (lslavickova@1zdar.cz). Sem mi můžete zasílat dotazy, postřehy, pocity a reakce na tuto situaci. Věřím, že společně to zvládneme. Děti za práci chvalte, a to prosím i mým jménem, pozdravujte je a všem Vám přeji hlavně zdraví. 
Lucie Slavíčková


16. 3.
Dle potřeby napište na můj školní mail, zavolejte na mobil nebo na pevnou linku (st, pá 8.00 - 12.00).

Divadelní představení proběhne v náhradním termínu.


13. 1.
Probíhá sběr pomerančové kůry - vždy ve středu 7.40 -7.55 v prostorách šaten

Masopustní rej

Pěvecká soutěž

Pěvecká soutěž

Fotky

Fotky

Páteční zdravé vaření

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení
 • image 234
 • image 232
 • image 230
 • image 227
 • image 226
 • image 218
 • image 217
 • image 239
 • image 238
 • image 237
 • image 236
 • image 235

Created by © 2019 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy