logotyp

1. B

Mgr. Lucie Slavíčková ( učebna. 710 )

1. B1. 2. 3.4.5. 
pondělíčjmčjtv  
úterýmčjprvčjhv  
středačjmtvčj  
čtvrtekajmčjajpč  
pátekčjprvčjvv  

Domácí úkoly

16. 3.

Milé děti, milí rodiče, 

z nařízení vlády jsou uzavřeny všechny školy v republice, proto od dnešního dne bude probíhat domácí výuka přes webové stránky naší třídy, kdy budu průběžně zadávat učivo z hlavních předmětů (ČJ, M). Všechny potřebné sešity mají děti u sebe.

Prosím o průběžné vypracovávání zadaných úkolů a především apeluji na to, aby děti denně četly!!!  Děkuji.

Děti, kdyby jste měly chuť si český jazyk a matematiku procvičit zábavnou formou, tak doporučuji stránky skolakov.eu. Ale počasí o víkendu má být krásné, tak si vyražte s rodiči někam do lesa nebo jinam do přírody, ať si provětráte hlavičky, protáhnete tělíčko a v pondělí se vrhnete s elánem do další práce :-).
Vaše paní učitelka
 
27. 3.
Sl - str. 56/ 1-5 
    - str. 57/ 1 (žlutý balónek)
Písanka - str. 19 (v rámci psaní procvičujte přepis slov z tiskací podoby do psací - např. slova z písanky nebo ze slabikáře, ale jen ta slova, ve kterých umíte napsat všechna písmenka)
Prv - uč. str. 51/1, 2

26. 3.
M - str. 25/1-6 (u cv. 4 si geometrické tvary nejdříve vybarvi různými barvami)
     - str. 27/8, 9
Sl - str. 56/6 - nové písmenko B, b (přečíst pohádku, vymyslet co nejvíce slov na B, b)
                      - stejně jako u písmenka H, h vytvoř vlastní pracovní list
Aj - měly jste si opakovat slovíčka 4. lekce a PS dodělat po str. 33, dobrovolné bylo PS str. 65, 66 (vyrobit si skládací postavy)
     - 5. lekce - Happy birthday! - uč. str. 38, 39 (nová slovíčka dole pod obrázkem)
     - vložím odkaz, kde najdete učebnici, podobnou té, co máme ve škole - jsou zde karty se slovíčky, hry, písničky, příběhy...můžete využít
https://elt.oup.com/student/happyhouse/?cc=global&selLanguage=en

Jak chtěl být bič tlustý
      Jeden kočí, jmenoval se Bohouš, měl pěkný dlouhý bič. Jenomže ten bič nebyl úplně normální, ale trošku "šuš". Usmyslel si, že bude vypadat jinak než ostatní biče. "Ať jen jsou všechny hubené, já chci být tlustý."
      Jenou se kočí Bohouš vypravil s koněm a s vozem do města na trh. Kůň Bělouš nutně potřeboval nový postroj, a tak kočí zamířil nejdřív k sedláři. Hned ale u prvního stánku - měli tam melouny - na něj někdo volá. Byl to známý prodavač. Co prý je u nich ve vsi nového a tak a tak. Povídali si nejdřív, aby řeč nestála, ale potom se zapovídali. A právě to byla vhodná příležitost pro Bohoušův bič, který se zatím jen tak povaloval na dně vozu. 
      Bič se nepozorovaně vztyčil, rozhlédl se a... Než bys řekl švec, měl v sobě ten největší moloun, co ležel na kraji pultu. "Kdybych se tak mohl na sebe podívat, možná, že jsem už ztloustl," pomyslel si. Ale žádné zrcátko nebylo po ruce. Pro jistotu tedy hned spolkl meloun ješte jeden. Musel si přiznat, že polykání melounů není nijak zvlášť příjemná záležitost. Ale nebylo moc času na přemýšlení. Najednou totiž, bůhvíproč, snad kvůli podezřelému zvuku z jeho břicha, kočí i prodavač zmlkli. A Bohouš začal honem spěchat. Co prý toho má ještě zařídit a že bude muset, jak se říká, prásknout do koní. "Kdepak mám vůbec ten svůj b...?" Nedořekl. Když místo biče uviděl před sebou bachratou obludu, vykoktal už jen bbbbbb.
      Kočí byl samozřejmě na leccos zvyklý a za chvíli se zase vzpamatoval. Ale z nakupování a zařizování už nebylo nic. Nejdřív musel prodavači oba melouny
řádně zaplatit. Pak naložil bič s dvojitým břichem na vůz a vydal se domů. Dovedete si představit, jak celou cestu na bič brblal a nemohl mu přijít na jméno. 
      Když se pak vůz na hrbolaté cestě natřásal sem a tam, začalo milému biči konečně v hlavě svítat. Škoda, že tak pozdě.
      "Byl jsem tenký jako nit,
       ale břicho chtěl jsem mít.
       Teď tu koukám do nebe, 
       byl jsem hloupý, bé, bé, bé!"
Kam měl Bohouš ten neforemný a ještě k tomu ubrečený bič doma postavit? Dal ho mezi harampádí do rohu stáje, k nepotřebným věcem do sběru. "Jo, milý brachu," řekl, "pozdě bycha honit. Budu si muset pořídit nový bič."
      Jak k tomu všemu ale přišel koník Bělouš, který teď musel ve své stáji poslouchat bičovo lítostivé bů a bů, bé a bé. Hloupého biče ale také trochu litoval. "Nebreč," radil mu, "nic tím nespravíš. Začni raději každý den pořádně cvičit a budeš zas štíhlý jako dřív. Kočí Bohouš tě určitě vezme zase zpátky."
      Bič byl za tu naději Běloušovi tak vděčný, že si radostí povyskočil. A hned začal cvičit, až se z něj kouřilo. Zhubnout většinou ale bývá nmohem těžší než ztloustnout:
      "Běhám, skáču jako míč,
       jedno břicho už je pryč.
       Pomalu to ale jde.
       Ještě jedno břicho, bé!"
Protože bič cvičit vydržel, i své druhé břicho brzy shodil. Ale jak vypadal, když byl tlustý, to jen tak nezapomene.
      
25. 3.
M - str. 24/1-5 (u cv. 2 odečítej postupně čísla 1-10, ať na některé nezapomeneš)
Sl - str. 55/ 1-5
Písanka - str. 18
Tv - nezapomeťe se aspoň protáhnout, venku si můžete v rámci Vv nakreslit křídami panáka a zaskákat si ho :-)

24. 3.
M - str. 23/4-6
     - str. 27/3, 6
Sl - str. 53/4, 54/1-3
Prv - str. 50 

23. 3.
Mimulý týden jsem dávala úkoly jen z M a Čj, tento týden pojedu podle rozvrhu, tak přibyde i něco málo z Prv a Aj.
Začali jsme písmenko H, h - na list papíru si vytvořte svůj pracovní list H, h - nejdříve se snažte vymyslet co nejvíce slov a pak nakreslete alespoň 5 obrázků, které začínají na toto písmenko a dolů nebo na druhou stranu si procvičte jeden řádek H a jeden řádek h (tak jak jste zvyklí). Pracovní list nemusíte dělat zrovna dneska nebo ho udělat najednou. Uschovejte a  pak ho přinesete do školy.
Sl - str. 53/ 1-3
Písanka - str. 17 (je mi jasné, že se dětem moc psát nechce, psaní budu zadávat obden, tak to dětem klidně rozložte, mezitím můžete písmenka dál procvičovat, psát krátké diktátky...)
M - 23/ 1-3
Tv - proběhnout se někde v přírodě, aby se vám pak lépe pracovalo :-)


Informace pro rodiče

25. 3.
Dodatečně přeji všechno nejlepší k narozeninám Simonce Přikrylové.


Milé děti a milí rodiče,

máme za sebou první týden domácího učení. Vím, že s tím asi máte plné ruce práce. A to nejen vy, děti, ale i vy rodičové, navíc pokud sami chodíte do práce. Nechci Vás ani Vaše děti zahltit prací, ale na druhou stranu je nám všem jasné, že děti něco dělat musí. Proto bych Vás chtěla požádat o zpětnou vazbu, jak děti úkoly zvládají, zda je práce mnoho, málo nebo akorát. Online nejsem, ale několikrát denně kontroluji svůj školní mail (lslavickova@1zdar.cz). Sem mi můžete zasílat dotazy, postřehy, pocity a reakce na tuto situaci. Věřím, že společně to zvládneme. Děti za práci chvalte, a to prosím i mým jménem, pozdravujte je a všem Vám přeji hlavně zdraví. 
Lucie Slavíčková


16. 3.
Dle potřeby napište na můj školní mail, zavolejte na mobil nebo na pevnou linku (st, pá 8.00 - 12.00).

Divadelní představení proběhne v náhradním termínu.


13. 1.
Probíhá sběr pomerančové kůry - vždy ve středu 7.40 -7.55 v prostorách šaten

Masopustní rej

Pěvecká soutěž

Pěvecká soutěž

Fotky

Fotky

Páteční zdravé vaření

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy