3. A

Vítej v pravěku!!!

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 720 )

3. A1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Tv Prv Čj 
úterýAjMČjVv Vv 
středaČj Aj Čj Hv 
čtvrtekČj Prv Čj Tv 
pátekČj Aj Prv Pč 

Poslední školní týden

ÚžasnýV pondělí 24. 6. se uskuteční sportovní den školy, jehož předpokládaný konec bude ve 12h.
V úterý 25. 6. a ve středu 26. 6. proběhnou třídnické práce, vyklizení a přestěhování třídy, vyklizení šaten, rozdávání učebnic, dále program, který si připraví žáci. Konec vyučování bude v 11.50h.
ÚžasnýVe čtvrtek 27. 6. jdeme do přírody a to v rámci projektu Hurá z lavic do přírody. S sebou je nutné mít pohodlné oblečení a obuv na výšlap, pokrývku hlavy, svačinu a pití na celý den, popř. repelent. Návrat bude v 11.50h.
V pátek 28. 6. si jdeme jako pravěcí lidé pro vysvědčení, které si rozdáme během 1. vyučovací hodiny. Poté děti odchází na prázdninyÚžasný. Při odchodu se budou opět rozdávat nanuky. Obědy se vydávají od 9h do 10h.
Hezké prázdninyÚžasný:)

Sportování

SportováníVe středu 19. 6. se uskuteční běh na 500 m pro 3 dívky a 3 chlapce z každé třídy. I naše třída má vybrané reprezentanty:)Ti budou běhat a ostatní žáci budou fandit:) Na hřiště vyrazíme v 8.45 h, po příchodu pokračuje výuka.

V pondělí 24. 6. proběhne celoškolní sportovní den, ve kterém budou někteří žáci plnit atletické disciplíny a někteří netradiční disciplíny. My, třeťáci, začínáme v 8 h a skončíme přibližně v 10.45 h. Poté se přemístíme do tělocvičen, arboreta....A pokračujeme ve sportu:) Proto je nutné mít sportovní oblečení, dostatek pití, svačinu a určitě pokrývku hlavy!!!

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětemV týdnu od 3. do 7. června proběhl na naší škole, jak již tradičně, projekt Celé česko čte dětem s názvem S knihou za poznáním. V rámci těchto dní jsme měli možnost zhlédnout v městské knihovně prostory, které jsou pro běžného smrtelníka nepřístupné, pobesedovat s paní spisovatelkou Janou Mifkovou, načerpat inspiraci knížek na prázdninové čtení. Společně s ostatními třeťáky jsme sdíleli školní mimočítankovou četbu, zamýšleli se nad poutavými příběhy a také hledali odpovědi na kladené otázky. Ač byl tento týden co se  týká výuky volnější, děti zjistily, že kniha je přítel-dobrodruh a že s knihou se nám dostane i poznání:)

Jsme stejní, jsme různí

Jsme stejní, jsme různíV pondělí k nám do třídy přišly lektorky z Centra prevence s tříhodinovým programem s názvem Jsme stejí, jsme různí.
Zajímavými aktivitami děti přišly na to, že být různí je v pořádku, jinak by byla nuda:) A také zjistili, že mají ve třídě s ostatními mnohem více společného než pouze paní učitelku:)

Skvělý výlet

Tento rok jsme se třídou jeli vlakem na hrad Pernštejn, o kterém jsme se dozvěděli zajímavé informace při jeho prohlídce. Nejvíce nás zaujaly vyzdobené sály, knihovna s vlkem, ukázky ulovených ptáků a jiných živočichů... Prošli jsme se po spojovacím dřevěném můstku, prohlédli si hrad z protější vyhlídky a také nakoupili suvenýry:) A i když nám na závěr zapršelo, náladu nám to nezkazilo. Naopak, dopřáli jsme si výtečné nanuky, na které nás pozvala rodina Procházkova:) Děkujeme.

Konzultační hodina pro žáky

Každé úterý od 18. 9. 2018 bude probíhat konzultační hodina pro žáky, kteří mají v učivu nějaké nějasnosti, obtíže, či byli dlouhodobě nemocní. A to v čase od 12.45 do 13.30 hod.
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy