4. A

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 815 )

4. A1. 2. 3.4.5.
pondělíčjaj vl tv 
úterýčj ajpř pč 
středa mčj vl čj hv 
čtvrtekčjčj aj tv 
pátekčj  přinf vv vv 

Čtvrtý říjnový týden

Čtvrtý říjnový týdenMilí rodiče,
v tomto týdnu nás čeká projekt Zdravé výživy, ve kterém se zaměříme na zeleninu, konkrétně na mrkev. Děti si přichystají zajímavé (snadné) recepty na zpracování této zeleniny, připravíme si zdravou svačinku a dozvíme se více o správné výživě.

Hezký týden, ZR:)

Třetí říjnový týden

Třetí říjnový týdenMilí rodiče,
v tomto týdnu od 14. do 18. října proběhne mnoho akcí.
V pondělí 14. 10. si půjdeme vyzkoušet dopravní situace na dopravní hřiště (odchod v 8h od školy). Děti přijdou ve sportovním oblečení a obuvi. S sebou musí mít cyklistickou přilbu, plášťenku, svačinu a pití, penál a to vše v batohu.
V úterý 15. 10. půjdeme v rámci projektu 72 hodin zvelebit prostředí okolí školy (čeká nás sběr a třídění odpadků), proto si děti přinesou pracovní rukavice.
Ve středu 16. 10. nás čeká první divadelní představení - Elektrický Emil, což vyžaduje společenské oblečení!!! Také budou mít děti výjimečně hodinu angličtiny, je tedy nutné si ji přihodit do aktovky.
Po obědě se pro vybrané sportovce uskuteční čtyřboj. Soutěžící poměří své síly v člunkovém běhu, hodu medicimbálem, šplhu a skoku snožmo z místa. Držíme palce:)
V pátek 18. 10. se trochu více zaměříme na stromy v rámci Dne stromů.
Hezký týden, ZR:)

Sběry

SběryJiž nyní mohou děti nosit nasbírané kaštany a žaludy.
Také stále probíhá sběr baterií a drobných elektro spotřebičů.
A jako každý podzim se v říjnu (listopadu) uskuteční sběr starého papíru.
Sběrači budou odměněni:)

Druhý říjnový týden

Druhý říjnový týdenMilí rodiče,
v týdnu od 7. do 11. 10. toho bude opravdu mnoho.
V pondělí se ve vlastivědě ukáže, kdo si zopakoval kraje a krajská města:)
V úterý budeme psát písemku zaměřenou na opakování učiva ze 3. ročníku s tématem Význam slov (viz uč.).
Ve středu se představíme jako zpěváci, na což se všichni moc těšíme. Je k tomu potřeba mít (přijít) kostým, připravit si povídání o sobě (coby zpěvákovi) a umět najít a pustit na počítači píseň daného interpreta.
Ve čtvrtek si napíšeme opakování učiva 3. ročníku z matematiky, kde se objeví zaokrouhlování, +,- pamětné i písemné, velká i malá násobilka, dělení se zbytkem, sl. úlohy, rýsování přímek a úseček.
A v pátek se budeme těšit na víkend a na další týden, ve kterém nás čeká dopravní hřiště a divadelní představení. Ale to až za týden:)
Je se na co těšit, ZR:)

Začátek října

Začátek říjnaMilí rodiče a milé děti,
s podzimem přichází i zbarvování listí a opadávání stromů. Tak jako každý rok využijeme darů přírody na naše tvoření, proto prosím sbírejte zajímavě zbarvené lístky a lisujte je mezi novinami. Ať jste připraveni, až budou ve škole potřeba:)
Hezký týden, ZR.

Konec září

Konec záříMilí rodiče,
tento týden byl obsahově zaměřen na dopravní výchovu. Seznámili jsme se s povinnou výbavou kola, navštívili jsme obchod s jízdními koly s praktickými ukázkami. Rozstřídili jsme si dopravní značky do skupin, orientovali se v jízdním řádě MHD, řešili jsme slovní úlohy, které si děti samy vymyslely. V pracovních činnostech si děti ve cvičné kuchyni vyrobily dopravní svačinky (zeleninové, ovocné, sladké či slané), na kterých si velmi pochutnaly. Týden byl zakončen soutěžním testem:)

Míčové hry ve škole

Míčové hry ve školeTento týden (od 16. do 20. 9.) byl ve znamení sportu - miniházené a basketbalu, kde si děti vyzkoušely cvičení s míči a lehce se seznámily s pravidly hry. Děti byly natolik nadšené z miniházené, že bychom ji a i jiné míčové hry mohli hrávat v novém kroužku Házená a míčové hry, který povedu já a p. uč. Kadlec. Zájemci již dostali přihlášky.

Konzultace pro žáčky

Každou středu od 12.45 do 13.30 mohou děti přijít na doučování, kde si společně objasníme pro ně dosud neobjasněné:)

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy