4. B

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 817 )

4. B1. 2. 3.4.5.
pondělí mčj vl aj tv 
úterýaj př čj pč 
středačj čj vv vv 
čtvrtekčj aj vl tv 
pátekčj  infpř čj hv 

Konzultace pro děti

Každý čtvrtek od 7,00h do 7,45h budou v naší třídě konzultace pro děti, které potřebují docvičit probrané učivo.

Ukázky míčových her

Třetí školní týden jsme hodně sportovali. V úterý 18.9. a ve středu 19.9. za námi přišli trenéři házené a basketbalu a tak jsme si vyzkoušeli různá cvičení s míči. Také jsme se seznámili se základními pravidly těchto míčových her.

Dopravní výchova, projekt

V pátek 27.září jsme se pustili do projektu, který byl zaměřen na dopravní výchovu. Již od začátku školního roku jsme pečlivě opakovali  jak se máme správně chovat jako účastníci silničního provozu. Co musím vědět jako chodec, poznávání dopravních značek a co musím znát jako správný cyklista. Projekt jsme zakončili testem, který prověřil naše znalosti.

Pracovní činnost v naší třídě

V úterý 1.října jsme v rámci pracovních činností vyráběli netradiční dopravní prostředek ze sladkostí, které máme rádi.  A že se nám opravdu dařilo! Jeden tým naši snahu odměnil vlastnoručně vyrobeným dortem. Moc jsme si všichni pochutnali, ale příště se pustíme do zdravější výživy – ovoce a zeleniny.

72 hodin - úklid okolí školy

 

 

Prohlídka Moučkova domu

Ve středu 9.10. navštívila naše třída expozici v Moučkově domě. Vyzkoušeli jsme si, jak se dříve mlelo obilí, jak byli lidé na pranýři, oblékli se do dobového oblečení a prohlédli si starý obchod, co se prodávalo dříve a dnes se již neprodává. Výstava se nám moc líbila.

Dopravní hřiště – Budu cyklista

V úterý 15.10. jsme se vypravili na dopravní hřiště. Nejprve jsme si důkladně zopakovali dopravní značky, řešili jsme společně dopravní situace na křižovatkách, připomenuli si, co všechno patří do povinné výbavy kola. V této první časti se nám opravdu dařilo. Ale po svačině to bylo mnohem horší. Paní učitelka Plocková nás provedla jako chodce po dopravním hřišti. Ale pak jsme dostali kola! Několik žáků naší třídy vůbec na kole jezdit neumělo a zbytek jen velice málo. Musíme opravdu s rodiči začít trénovat, protože v červnu bychom měli dokázat, že jsme se zlepšili, že umíme ukázat změnu směru jízdy, vyřešit dopravní situace, které na nás na hřišti čekají. Jen ti nejlepší dostanou „Průkaz cyklisty“.

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy