logotyp

4. B

Milí žáčci,

připomínám těm, kteří ještě neodevzdali ŽK, mapu ČR, knížky ze školní knihovny, aby vše přinesli v pátek 26.6., vyberu při rozdávání vysvědčení.                     Z. Štikarová

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 817 )

4. B1. 2. 3.4.5.
pondělí mčj vl aj tv 
úterýaj př čj pč 
středačj čj vv vv 
čtvrtekčj aj vl tv 
pátekčj  infpř čj hv 

Vážení rodiče,

v návaznosti na informace MŠMT a poradu ředitelů školských příspěvkových organizací sděluji následující informace k předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020:

1. Vysvědčení se bude předávat (na všech žďárských školách) v pátek 26.6.2020.

2. Předání vysvědčení se budou moci zúčastnit všichni žáci bez omezení počtu či nutnosti dodržovat homogennost skupin. Stále však bude nutné předložit čestné prohlášení (pokud jej žáci již dříve nedodali) a do škol nebudou moci osoby s příznaky virového onemocnění. Podrobnější informace (pokud budete potřebovat) najdete na stránkách MŠMT https://www.msmt.cz/predani-vysvedceni-se-budou-moci-ucastnit-vsichni-zaci

Vysvědčení tedy budou předávat třídní učitelé 1. - 8. tříd ve svých třídách. 

3. Zájem rodičů o školní družinu - na pátek 26.6.2020 - mi nahlaste obratem na moji mailovou adresu. Uveďte, prosím, odchod dítěte z družiny.

Příští týden upřesním čas, v kolik hodin dětem vysvědčení budu v pátek 26.6.2020 předávat.

 Přeji všem příjemné prožití zasloužené dovolené a moc se těším na další spolupráci s vámi. 

                                                                                                                                                        Z. Štikarová, tř. učitelka 4.B

Vážení rodiče,

žáci přijdou v pátek 26.6.do své třídy na 8 hodinu, vysvědčení bude ihned rozdáno a opouštějí školu. Myslím, že to zvládneme do 8,30 – 8,45h. V pondělí 29.6 a v úterý 27.6. budou mít žáci ředitelské volno.

Předání vysvědčení se budou moci zúčastnit všichni žáci bez omezení počtu či nutnosti dodržovat homogennost skupin. Stále však bude nutné předložit čestné prohlášení (pokud jej žáci již dříve nedodali) a do škol nebudou moci osoby s příznaky virového onemocnění. Podrobnější informace (pokud budete potřebovat) najdete na stránkách MŠMT https://www.msmt.cz/predani-vysvedceni-se-budou-moci-ucastnit-vsichni-zaci.

Úřední hodiny o prázdninách:8,00 – 10,00- 1.7., 8.7., 13.7., 15.7. 22.7., 29.7., 5.8., 12.8., od 17.8. bude škola otevřená denně.

Děti, nezapomeňte přinést žákovské knížky, někteří podepsané vyúčtování.

Do družiny 26.6. jsem nedostala žádnou přihlášku.

Všem rodičům přeji pohodově strávenou dovolenou, pevné zdraví a hodně energie pro celý příští školní rok.  Z. Štikarová

Milé dětičky, dnes je pátek 19.6. a já mám pro vás několik důležitých informací:

Včerejší úkoly, které jsem vám poslala, byly poslední v tomto školním roce. Všechny pracovní sešity si pečlivě schovejte, na začátku příštího školního roku si zkontroluji, jak pečlivě jste pracovali. Všechny zadané úkoly musíte mít vypracované. To, co jsem nezadávala, se budeme učit příští školní rok. Moc chválím ty, kteří pravidelně posílali na moji mailovou adresu odpovědi na zadané úkoly. Dala jsem do žákovské knížky spoustu jedniček, jedniček s hvězdičkou a hlavně smajlíčky.

Společně se uvidíme v pátek 26.6.2020 v naší třídě, kdy vám rozdám vysvědčení. Přesný čas upřesním příští týden. Přineste mi, prosím, žákovské knížky, budu je muset odevzdat. Jakmile si přečtete tuto zprávu, ihned se domluvte s rodiči, zda 26.6. půjdete do družiny a do kolika hodin tam zůstanete. Pokud půjdete na oběd, musí vám ho rodiče přihlásit. Do školy si přineste roušku a potvrzení, že nejste nemocní. Ve škole budeme jen krátce.

Přeji vám všem krásné, pohodové, sluníčkové prázdniny, plné pěkných zážitků a dobrodružství. Buďte na sebe opatrní, ať se v září setkáme zdraví a odpočinutí. Budu ráda, pokud stejně jako vloni pošlete do školy pozdrav, který si společně s obrázky dáme na nástěnku.

                                                   Mějte se krásně, zdraví vaše učitelka Zlata

Dnes je čtvrtek 18.6. a naše úkoly:

M – PS Hravý početník str. 34 cv. 2

       PS velký str. 25 cv. 4, 5, 6, 7, 8

ČJ -  PS velký str. str 2 – 8 – Vše by mělo být hotovo, překontroluj, co Ti chybí, doplň.

VL – V polovině 14. století se uplatňoval v architektuře gotický sloh. Zkus vyhledat v encyklopediích, na netu, jaké byly typické znaky staveb v tomto slohu. Odpověď mi pošli na jedničku z vlastivědy.

Dnes budete odevzdávat od 12,30 do 13,15 hodin učebnice z angličtiny. Prosím ty z vás, kteří nesli domů vyúčtování třídního fondu k podpisu rodičům, aby mi ho také přinesli. Děkuji, moc vás všechny zdraví učitelka Zlata

Krásné středeční ráno 17.6.

Zde posílám naše úkoly:

ČJ – PS Vyjmenovaná slova – Prolistuj celý sešit, zkontroluj, zda Ti nějaké cvičení nechybí, popř. doplň. Sešit nevyhazuj, příští rok společně některá cvičení zopakujeme.

M – PS Hravý početník str. 34 cv. 1

        PS velký str. 24 cv. 7 – Celkovou trasu závodu mi pošli.

                        Str. 25 cv. 1, 2, 3

ČJ – ČT – str. 64 – 66 – Tajenku mi pošli.

Mějte se moc pěkně, zdraví učitelka Zlata

Ahoj dětičky, dnes je úterý 16.6. a naše úkoly:

M – PS Hravý početník str. 33 cv. 2

        PS velký str. 23 cv. 4

                        str. 24 cv.5, 6

PŘ – Pokud jste nemohli vyjet o víkendu na kole do přírody kvůli počasí, určitě vyrazíte co nejdříve. Důkladně si zopakuj nejdůležitější dopravní značky, co by nemělo chybět na Tvém kole, jak se má chovat správný cyklista a chodec. Chovej se vždycky tak, ať neohrozíš sebe ani ostatní.

ČJ - PS velký str. 40 cv.5

Zopakuj si všechna vyjmenovaná slova, slovní druhy, pádové otázky.

Užij si pohodové úterý, všechny vás moc zdraví učitelka Zlata

Aj - učebnice Aj budu vybírat ve čtvrtek 18.6. v 9 - 10 hodin a ve 12.30 - 13.15 ve vestibulu školy. Přijďte všichni v daném čase nebo  učebnici dejte někomu, kdo chodí do školy, aby mi ji předal. Učebnice budou slepené, vygumované, čisté.

Dobré pondělní ráno 15.6.

Tak to nám to počasí v neděli opravdu moc nepřálo. Doufám, že jste všichni prožili alespoň pěknou sportovní sobotu a vyrazili jste do přírody.

Posílám naše úkoly:

M – PS Hravý početník str. 33 cv. 1

        PS velký str. 23 cv. 1, 2, 3

ČJ – PS Vyjmenovaná slova str. 21 cv. i) – Říkej v čase přítomném, budoucím. Určuj slovní druhy. U podstatných jmen a u sloves urči všechno, co jsme se učili. Urči vzorec souvětí a ten mi dnes pošli. Určuj základní skladební dvojice.

       PS velký str. 39 cv. 2, 2 a)

VL – Pokračujeme ve vyhledávání informací o životě ve středověku. Minulou vlastivědu jste měli vypátrat v encyklopediích nebo na internetu jak žila šlechta, církev a lidé na vesnicích. Dnes bychom měli zjistit něco o životě ve středověkých městech. Za tuto zprávu, která nemusí být dlouhá, budu dávat 1* z vlastivědy. Věřím, že si i s tímto těžkým úkolem alespoň šikulky poradí.

Mějte se pěkně, zdraví učitelka Zlata

Aj - učebnice Aj budu vybírat ve čtvrtek 18.6. v 9 - 10 hodin a ve 12.30 - 13.15 ve vestibulu školy. Přijďte všichni v daném čase nebo  učebnici dejte někomu, kdo chodí do školy, aby mi ji předal. Učebnice budou slepené, vygumované, čisté.

Konzultace pro děti

Každý čtvrtek od 7,00h do 7,45h budou v naší třídě konzultace pro děti, které potřebují docvičit probrané učivo.

Upozornění pro rodiče
1. Stále platí, že rodiče nevstupují do budovy školy. Na své dítě čekejte, prosím, před budovou školy. Také ráno nedoprovázejte dítě do šatny, rozlučte se před budovou.
2. Sbíráme pečivo, popř. zbylé kaštany, elektrospotřebiče. Po vánocích budeme sbírat také sušenou pomerančovou a citronovou kůru.
3. Do Vv a Pč připravujte, prosím, skořápky z ořechů, pistácií.
4. Na 20.11. je vyhlášen Den bez mobilů.
5. Od 16. do 18.12. se ve vestibulu školy bude konat vánoční jarmark, výtěžek půjde na dárky pro onkologicky nemocné děti.
6. Ve čtvrtek 21.11. se koná sběr starého papíru. Pokud můžete, papír zvažte, svázaný označte jménem. Pokud máte k odevzdání větší množství papíru, odevzdávejte, prosím, přímo ve sběrném dvoře, nahlaste jméno, školu a lísteček mi pošlete.
Upozornění
Od 15.1. budeme každou středu před vyučováním vybírat sušenou pomerančovou a citronovou kůru. Kůru mohou děti odevzdávat v přízemí u šaten 1. stupně. Akce bude trvat do 27.5.2020.
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení
 • image 226
 • image 218
 • image 217
 • image 239
 • image 238
 • image 237
 • image 236
 • image 235
 • image 234
 • image 232
 • image 230
 • image 227

Created by © 2019 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy