Výtvarná soutěž „300 let Santiniho barokní hvězdy“

obrazek-24222V září letošního roku vrcholily žďárské oslavy 300-stého výročí vysvěcení kostela sv.Jana Nepomuckého na Zelené hoře a v rámci nich byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže, které se zúčastnili také žáci 2.stupně naší školy.

Výtvarná soutěž nesla název „300 let Santiniho barokní hvězdy“ a motivovala žáky k novým nápadům inspirovaným Santiniho architekturou barokní gotiky. Úkolem nebylo nakreslit některou ze známých staveb proslulého českého architekta Jana Blažeje Santiniho, ale vytvořit dílo ve stylu jeho architektury. Například nějakou veřejnou stavbu, která by mohla sloužit občanům města a současně svým vzhledem připomínala Santiniho styl. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo na akci „Futrování na Farských“ v sobotu 17.9.2022, kde pozvaní žáci obdrželi věcné odměny a posléze jim byl ještě ve škole předán diplom. Úspěch výtvarné tvořivosti podtrhuje obsazení všech stupňů vítězů, kde se umístili: na 1.místě Adam Sobotka z 8.C, 2.místo vyhrála Veronika Dobiášová z 9.B a na třetím místě skončila Simona Takácsová z 9.B. Mimo to ještě Jana Králová z 9.A získala speciální cenu. Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.