Recitační soutěž na 1. stupni

Na začátku března se na prvním stupni jako každý rok uskutečnila recitační soutěž. Účast i konkurence byla veliká, a proto měla porota velice nelehkou práci při rozhodování o vítězích. Všichni byli zvědaví hlavně na naše prvňáčky, kteří se na své první vystoupení před velkým obecenstvem skvěle připravili a básničky přednesli bez jediného zaváhání. Ale i ti starší se moc snažili a podali velmi pěkné a vyrovnané výkony. A jak to tedy dopadlo?

V prvních třídách vybojovala 3. místo Silve z 1.A, na druhém místě skončil Tomáš z 1. C a vítězkou se stala Agáta Ela z 1. B. 

U druháků vybojovala třetí místo Marie z 2.B, druhé místo Julie z 2.A a vítězem se stal Tomáš z 2.C.

Ve třetích třídách bylo pořadí následující: 3. místo Emílie z 3.C, 2. místo Karolína z 3. A a zvítězila Ludmila ze 3. A.

Asi největší konkurence byla u dívek ze čtvrtých tříd, kde rozhodování o pořadí nezáviděl porotě vůbec nikdo. Konečný verdikt zněl takto: 3. místo – Hana Š. ze 4. B, druhé místo Hana R. také ze 4. B a vítězství patří Anežce ze 4. C.

Naši nejstarší – páťáci – už se sice vidí na druhém stupni, ale i tak to zvládli se ctí. Zde porota rozhodla takto: 3. místo Kateřina z 5. B, druhé místo Františka z 5. A a první místo Simona z 5. B, která si jako jediná pro svůj přednes nevybrala klasickou báseň, ale prózu.

Všem recitátorům gratulujeme a děkujeme za účast.